Jakie prezenty na chrzciny

By on Luty 10th, 2013.
Filed Under:Prezenty na chrzciny
Subscribe via: RSS

Prezenty na chrzciny zatem powinny być oryginalne ale i nie przekombinowane, bo na przykład pierścionek dla dziewczynki naprawdę w tym wieku nie jest jeszcze potrzebny, a to przecież dla dziecka ma być prezent a nie jego rodziców. Niemniej można podarować coś praktycznego, jak choćby zabawki edukacyjne, chodzik, który przyda się za kilka miesięcy czy choćby komplet pościeli dziecięcej. Takie praktyczne prezenty na chrzciny mogą być nieraz dużym ułatwieniem dla rodziców choć służą wyłącznie dziecku.

Wybór jeśli chodzi o prezenty na chrzest nie jest ogromny, bowiem niektórych rzeczy nie wypada podarować z takiej okazji. Małe dziecko nie potrzebuje wszak pierścionków czy zegarków, biżuterię chętnie bowiem podarowujemy z podobnych okazji. Nawet podarowanie kolczyków takiej małej dziewczynce nie jest zbyt stosowne. Można to raczej zrobić z okazji drugich czy trzecich urodzin. Prezenty na chrzest najlepiej by nawiązywały do tradycji tego szczególnego dnia, czyli łączyły się z kultem religijnym.

Mało popularne, aczkolwiek bardzo ciekawe i oryginalne są łyżeczki urodzinowe. Coraz więcej producentów sztućców oferuje je w swoim asortymencie. Są to specjalne łyżeczki, na których grawerowana jest dokładna data urodzenia, a czasem i nazwisko. Jest to swoista pamiątka, ale może spełniać również praktyczne funkcje. Tradycja wyrobu i podarowywania takich łyżeczek urodzinowych wywodzi się z Anglii.

Comments are closed.